nasz regionSTOWARZYSZENIE ROZWOJU I DEMOKRACJI LOKALNEJ POWIATU KAMIENNOGÓRSKIEGO
70 Rocznica Powstania Warszawskiego - Kamienna Góra 2014

Kamienna Góra. Punkt 17:00. Rozlega się głos syren. Czerwone race i stojący przechodnie w zadumie i zachwycie. W taki sposób oddaliśmy cześć POWTAŃCOM WARSZAWSKIM w naszym mieście. Bardzo budujące i wzruszające. Młodzi ludzie pamiętający o przesłaniu , które przyświecało często im rówieśnikom 1 sierpnia 1944 roku. Dzisiaj w 70 rocznicę Powstania, jeden z jego uczestników – dowódca Armii Krajowej powiedział, że najważniejszą ideą Powstania były WARTOŚCI, za które oddawali życie. Te wartości to wyzwolenie spod okupacji niemieckiej i protest przeciwko komunizowaniu Polski.
Stowarzyszenie Nasz Region, Kamiennogórskie Stowarzyszenie Historyczno-Kulturalne i kamienno-górscy Kibice Klubu Górnik-Wałbrzych zadbali o przewołanie pamięci o BOHATERACH POWSTANIA. Było jak w innych miastach w Polsce – świątecznie i uroczyście. Dziękuję Kamilowi Szopie, Łukaszowi Szumińskiemu, Rafałowi Czernidze oraz wszystkim organizacjom i osobom, które zaangażowały się w to WYDARZENIE.

Opinie o wydarzeniu:

"To był wspaniały dzień !
Pokazaliśmy że w Kamiennej są prawdziwi Patrioci ! Oddaliśmy hołd w bardzo dobrym stylu ! Podziękowania ludzi których przodkowie ginęli podczas Powstania oraz ciepłe słowa są bezcenne ! Bluzgi, obelgi anonimowych internetowych napinaczy tylko nas śmieszą, ludzie którzy nie zrobili nic by uczcić ten jakże wyjątkowy dzień a mają dużo do powiedzenia są zerem..
Dziękuje wszystkim obecnym tego dnia !
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM !!!"
 
 "Podobało się i mieszkańcom Kamiennej Góry, podeszła do mnie kobieta, mieszkanka Kamiennej Góry której dwóch wujków zginęło w Powstaniu i ze łzami w oczach opowiadała mi o tym i mówiła że pierwszy raz w Kamiennej ktoś zorganizował coś hucznego by oddac hołd Powstańcom..."
 
"Jak ważne jest to, co my sobie myślimy dziś o Powstaniu, siedząc wygodnie na kanapie? Tysiące ludzi (od dzieci po starców) 70 lat temu, chwyciło za broń, aby sprzeciwić się niewolnictwu jakiemu byli poddawani, przez lata, pod okupacją NIEMIECKĄ! Jak bardzo dziś znamy to paskudne uczucie terroru i upokorzenia, które towarzyszyło wówczas im na co dzień? Czy spory, czy ktoś, aby zasadnie wydał rozkaz do powstania, po tych wszystkich latach ma umniejszać poświęcenie tej rzeszy wspaniałych naszych pobratymców, warszawiaków? Tych ludzi wolnych o wielkim patriotycznym sercu oraz tych co będąc POLAKAMI nie zasłużyli na śmierć męczeńską na ulicach i piwnicach płonącego miasta! cdn."
 
 
Cytat roku:
Godzina "W" w Kamiennej Górze

"... niby Kamienna Góra, co nie, a jak to zorganizowali fajnie. Taka wiocha a patrz jak zaje...ście"

 

Więcej artykułów