John Wick

Dla widzów spragnionych mocnych wrażeń doskonałym wyborem jest zapierający dech w piersi, trzymający w napięciu do samego końca, oraz niezwykle wzruszający film akcji pod tytułem “John Wick”.

Głównym bohaterem filmu jest płatny zabójca, pracujący dla rosyjskiej mafii, tytułowy John. Dla ukochanej żony całkowicie zmienia swoje życie i całkowicie wycofuje się z dotychczasowego zajęcia. Niestety ich spokojne życie zakłóca bardzo poważna choroba jego wybranki. Wkrótce żona Wicka przegrywa walkę z nieuleczalną chorobą, co jest dla głównego bohatera ogromnym ciosem. Przed śmiercią jednak dostaje od niej w prezencie psa, który staje się dla niego najważniejszą i najcenniejszą pamiątką po ukochanej. Niestety John nie może w spokoju przeżyć żałoby po swojej żonie, gdyż syn byłego szefa, Losef Tarasov włamuje się do jego domu, kradnąc ulubiony samochód oraz zabijając przyjaciela Johna, ukochanego psa. Emerytowany zabójca spragniony zemsty na rodzinie Tarasova postawia stanąć do walki z niebezpiecznym gangiem. Na nic zdają się prośby, groźby oraz wielomilionowe odszkodowanie proponowane Johnowi przez Tarasova, gdyż dla niego największą cnotą jest uczciwość.

Wkrótce tapetuje wizerunkami płatnych morderców ściany swojego salonu i żądny zemsty wkracza do gry z podwójną siłą rażenia. Przywódcę rosyjskiego gangu, ojca młodego Tarasova przerażają wiadomości o tym, czego dopuścił się jego syn. W pełni świadomy konsekwencji czynu swojego lekkomyślnego, rozbrykanego, niesfornego syna, za wszelką cenę stara się ochronić swoją rodzinę przed głodnym zemsty Johnem Wickiem. Przywódca rosyjskiej mafii Viggo Tarasov wszelkimi możliwymi sposobami stara się zapobiec zemście i wyznacza nagrodę za głowę Johna Wicka. Film jest pełen zwrotów akcji, nie brak w nim strzałów z broni, ciosów karate oraz mrocznego, czarnego humoru. Główny bohater jest osobą z solidnym kręgosłupem moralnym, który w sytuacji gdy nie ma już nic do stracenia staje się śmiertelnie niebezpieczny, przebiegły oraz nieprzewidywalny.

Zamieszczono w: Film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *